Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Сторінка для учнів

Дата: 18 вересня 2020 о 14:05, Оновлено 14 лютого о 18:52

Просвітницькі відеоролики для дітей - '' Мінна безпека''

Ознайомитись з інформаційними матеріалами та відео можна за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view

https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/vie

https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3S-FdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcphttps://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/vi


https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3SFdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp


https://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/view?usp=sharing


https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/view?usp=sharing


https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view?usp=sharing

 

   

Національна стратегія із створення безбар'єрного простору в Україні

ПАМ’ЯТКА

для учнів та батьків на період

зимових свят/зимових канікул  в умовах воєнного стану

УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
  2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек.Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.
  3. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
  4. Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.
  5. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
  6. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
  7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!
  8. Будь обережний з електроприладами.  Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
  9. Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну іллюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
  10. Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою. Пам’ятай, що свічка — це джерело відкритого вогню в будинку і необережне поводження із нею може спричинити пожежу, гарячий віск при контакті із шкірою інколи може викликати опік. Встановлюйте свічки на спеціальних підсвічниках , на твердіх і не хиткій поверхні, подалі від штор, паперу, килимів, одягу, волосся та інших легкозаймистих матеріалів та речовин
  11. Дотримуйся правил безпечної поведінки при встановленні та користуванні новорічними прикрасами та ялинкою. Не забувайте, коли встановлюєте новорічну ялинку або прикрашаєте дім новорічними гірляндами, перевіряйте їх справність із дорослими, справність розеток та відсутність біля гірлянди легкозаймистих матеріалів/речовин. Ялинка не повинна перекривати вихід з кімнати. Відкритий вогонь та бенгальські вогні біля ялинки заборонені!!! Не прикрашайте фасади будинку новорічною ілюмінацією у період воєнного часу!
  12. Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.
  13. Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
  14. Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ  НЕ ПІДХОДИТИ!!!
  15. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  16. Пам’ятайте про правила поведінки під час пандемії Covid-19. Дотримуйтесь соціальної дистанції. Не забувайте про часте миття рук з милом та перебування в громадських місцях у масках.
  17. Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі  - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.

Нехай Господь вас усіх оберігає! З наступаючими новорічними святами!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Зимові канікули тривають з 26.12.2022 по 29.02023 р. До занять приступаємо 30.02023.
  2. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!
  3. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.
  4. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
  5. Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.
  6. Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, погребів, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.
  7. Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села
  8. Забороніть ходити на водойми кататися на кризі!!! Це небезпечно! А інколи і востаннє.
  9. Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди,  пандемії Covid-19 та про правила особистої гігієни.

 Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я у Новому 2023 році!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

З повагою класний керівник

Інформаційні матеріали щодо небезпеки переривання імунізації проти кору, дифтерії, поліомієліту

НМТ МОЖНА СКЛАСТИ ЯК В УКРАЇНІ, ТАК І ЗА КОРДОНОМ, АЛЕ ФІЗИЧНА ПРИСУТНІСТЬ ОБОВ'ЯЗКОВА – МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ МАТЕМАТИЧНОГО БЛОКУ НМТ

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ БЛОКУ НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ: ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Сьогодні, 24 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про завершення навчального року в умовах воєнного стану https://t.me/SerhiyShkarlet/746.

«Багато запитань отримую від дітей і батьків щодо завершення навчання та отримання документів про освіту. Наразі ми напрацьовуємо алгоритм і найближчим часом наказом Міністерства освіти і науки України будуть затверджені методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в умовах воєнного стану», – зазначив Міністр.

Сергій Шкарлет повідомив, що в рекомендаціях буде роз'яснено процедуру видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. Ці документи обов’язково отримають усі випускники, незалежно від того, де вони перебувають. Зокрема, порядок урегулює отримання документів внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, що виїхали за територію України.

#ЗагальнаСередняОсвіта

Сьогодні, 28 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» bit.ly/3uEhBC9.

Наказ регулює забезпечення та організацію органами управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема, в підпорядкуванні яких перебувають ЗЗСО (далі – заклади освіти) та установи освіти:

☑ зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) та знаходяться в Україні чи за її межами, до закладів освіти за заявою, що подається до закладу;

☑ здобуття загальної середньої освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною;

☑ оплату праці працівників закладів освіти та установ освіти незалежно від їхнього поточного місця проживання (перебування), зокрема шляхом прийняття рішення (розпорядження, наказу) про оголошення простою в закладах освіти, що не можуть здійснювати освітню діяльність внаслідок збройної агресії російської федерації;

☑ проживання здобувачів освіти та осіб, які їх супроводжують (батьків, опікунів, інших законних представників, родичів тощо), працівників закладів освіти та установ освіти в пансіонах, гуртожитках, а також харчування в разі подання відповідної заяви;

☑ працевлаштування працівників і вакантні посади (за наявності) у разі подання відповідної заяви;

☑ ведення окремого обліку та формування реєстрів здобувачів освіти за місцем перебування, що мають містити таку інформацію: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, місце проживання (перебування), місце навчання (заклад освіти), попереднє місце проживання, попереднє місце навчання, форму здобуття освіти, належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами.

Докладніше: bit.ly/3NvgqNE

#ЗагальнаСередняОсвіта

Експрес-інформація

«Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

З початку 2022 року на Хмельниччині виникло 33 пожежі внаслідок яких загинуло двоє громадян.

Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі. Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і тепло генеруючих агрегатів та установок.

Так, 2 січня о 20:40 на вулиціПривокзальній в м. Деражня виниклапожежавквартирідвоповерховогожитловогобудинку. Під час розвідки та гасіннязагоряннявогнеборцівиявилитілочоловіка 1939 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

5 січні о 08:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу квартири чотириповерхового житлового будинкув селі Ластівці Кам’янець-Подільського району. Під час ліквідації пожежівогнеборці виявили тіло чоловіка 1961 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

Експрес-інформація

«Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

З початку 2022 року на Хмельниччині виникло 33 пожежі внаслідок яких загинуло двоє громадян.

Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі. Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і тепло генеруючих агрегатів та установок.

Так, 2 січня о 20:40 на вулиціПривокзальній в м. Деражня виниклапожежавквартирідвоповерховогожитловогобудинку. Під час розвідки та гасіннязагоряннявогнеборцівиявилитілочоловіка 1939 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

5 січні о 08:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу квартири чотириповерхового житлового будинкув селі Ластівці Кам’янець-Подільського району. Під час ліквідації пожежівогнеборці виявили тіло чоловіка 1961 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкотре закликає — свідомо ставтесь до власної безпеки та безпеки ближніх! Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;

• у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;

• не паліть у ліжку;

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;

• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

• при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки може вберегти ваше життя та майно від вогню

У зв’Експрес-інформація

«Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

З початку 2022 року на Хмельниччині виникло 33 пожежі внаслідок яких загинуло двоє громадян.

Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі. Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і тепло генеруючих агрегатів та установок.

Так, 2 січня о 20:40 на вулиціПривокзальній в м. Деражня виниклапожежавквартирідвоповерховогожитловогобудинку. Під час розвідки та гасіннязагоряннявогнеборцівиявилитілочоловіка 1939 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

5 січні о 08:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу квартири чотириповерхового житлового будинкув селі Ластівці Кам’янець-Подільського району. Під час ліквідації пожежівогнеборці виявили тіло чоловіка 1961 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкотре закликає — свідомо ставтесь до власної безпеки та безпеки ближніх! Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;

• у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;

• не паліть у ліжку;

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;

• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

• при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки може вберегти ваше життя та майно від вогню

язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкотре закликає — свідомо ставтесь до власної безпеки та безпеки ближніх! Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;

• у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;

• не паліть у ліжку;

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;

• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

• при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки може вберегти ваше життя та майно від вогню

ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ ЗНО-2022
До 22 січня триває реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Кожен охочий зможе зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам попрацювати з тестами, що відповідають характеристикам сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО-2022, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, психологічно налаштуватися на проходження ЗНО, навчитися ефективно розподіляти час.

Деталі щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання, а також матеріали пробних тестувань попередніх років – у відповідному розділі на сайті УЦОЯО.

Структура 2021-2022 навчального року

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

    - I семестр - з 01 вересня 2021 року по 24 грудня 2021 року,

    - II семестр - з 10 січня 2022 року по 07 червня 2022 року. 

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули :

     - осінні з 25 жовтня 2021 року по 31 жовтня 2021 року,

     - зимові з 25 грудня 2021 року по 09 січня 2022 року,

     - весняні з 28 березня 2022 року по 03 квітня 2022 року.

Свято останнього дзвоника 07 червня 2022 року.

УРЯДОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

15-47

працює цілодобово

Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

На «гарячій» лінії:

- надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;

- надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Посиланя на інформацію для учнів щодо безпеки на дорозі.

 Протидія булінгу

ГОЛОВНИЙ САЙТ УНІВЕРСИТЕТУ  - http://knukim.edu.ua/

На сайті є повна достовірна інформація про всі факультети університету, а також посилання на соціальні мережі та контактні телефони консультантів з питань вступу.

Головна сторінка→  розділ «Абітурієнту»

Для зворотного зв’язку, заповніть, будь ласка, анкету:

Анкета випускника

1

П.І.Б. випускника:

 

2

Заклад освіти, який закінчуєте

 

3

Яка професія Вас цікавить?

 

4

Для зворотного зв’язку вкажіть, будь ласка: моб. телефон

 

5

Адреса: (область, район, місто/село)

 

6

Якими соц. мережами Ви користуєтесь та як Вас там знайти?

 

 

Анкети із заповненою інформацією абітурієнта просимо надіслати за електронною адресою:

abiturient_fmm_knukim@ukr.net

КНУКіМ Буклет АБІТУРІЄНТ-2021.pdf

 Пробне тестування

Експрес-інформація «Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

 Інструкція із здійснення реєстрації осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2021 році

 Пробне ЗНО 2021

Протидія булінгу

"ЯК ГОТУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ"

  1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

  2. Став запитання, якщо щось не зрозуміло.

  3. Точно і детально описуй, що задано з кожного предмету.

  4. Навчися користуватися словниками й довідниками. З'ясовуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках./Files/images/16693884.png

  5. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.

  6. Якщо матеріал, який подавали на уроці, є для тебе складним, повтори матеріал цього ж дня, навіть якщо наступний урок буде лише через кілька днів.

  7. Починаючи виконувати завдання, думай не тільки про те, що треба зробити (тобто про зміст завдання), а й про те, як (за допомогою яких прийомів, засобів) це можна зробити.

  8. У разі потреби звертайся по допомогу до дорослого або до однокласників.

  9. Починаючи виконувати уроки, відкрий щоденник, подивися, чи всі завдання ти записав.

  10. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

  11. Прибери зі столу все зайве - те, що може відвертати твою увагу. Приготуй те, що потрібно для виконання першого завдання (підручник, зошити, карти, олівці, словники, довідники тощо). Після того як підготуєшся до першого уроку, прибери все й приготуй те, що потрібно для виконання наступного.

  12. Між уроками роби перерви.

  13. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати.

  14. Перш ніж виконувати письмові завдання, зрозумій і вивчи правила до них.

  15. Читаючи параграф підручника, став собі запитання: про що (або про кого) йдеться в цьому тексті тощо.

  16. Шукай зв'язок кожного нового поняття, явища, про яке ти дізнаєшся, з тим, що ти вже знаєш. Співвіднось нове з уже відомим. Стеж за тим, щоб це були не випадкові, зовнішні зв'язки, а головні зв'язки за змістом.

  17. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацьовуй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів.

  18. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, упродовж кількох днів, рівномірно розподіляючи навантаження.

  19. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам'ятати матеріал. До них необхідно звертатися, відповідаючи на уроці. Чим краще ти вмієш користуватися картами, схемами, таблицями, тим вищою буде оцінка.

  20. Спробуй у підготовці усних завдань використовувати метод «5 П», розроблений американськими психологами. За даними психологів США, такий метод дає змогу зосередити увагу на найважливішому в тексті й сприяє кращому його запам'ятовуванню.

  21. Складай план усної відповіді.

  22. Перевіряй себе.

 

"ЯК ПОКРАЩИТИ СВОЮ КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ"

1. Серйозно шукайте собі друзів./Files/images/1432643_html_294e6af3.jpg

2. Відкрито виявляйте цікавість до іншої людини.

3. Ідіть назустріч людям із відкритим серцем.

4. Усміхайтеся до того, як почнете розмовляти.

5. Питайте інших про їхні інтереси.

6. Спочатку відрекомендуйтесь самі, називаючи своє ім’я.

7. Ставте людині запитання.

8. Самі говоріть менше.

9. Відповідайте на кожне поставлене до вас запитання.

10. Допомагайте іншим перебороти труднощі.

11. Виявляйте сердечність.

12. Будьте спокійними й незворушними.

13. Будьте терплячими й оптимістичними.

14. Говоріть чітко й мелодійним голосом.

15. Дивіться на людину зацікавлено.

16. Виявляйте розуміння.

17. Уважно слухайте співрозмовника.

18. Тримайте себе спокійно і впевнено.

19. Обережно висловлюйте свою точку зору

«Як займатися особистісним саморозвитком»

  1. Проявляй у всьому неухильну наполегливість/Files/images/UffJtORboHQ.jpg

  2. Спробуй уявити які особистісні якості тобі будуть потрібні у самостійному житті. Подумай які якості ти можеш сформувати зараз, під час навчання.

  3. Проаналізуй індивідуальні особливості виконання навчальних завдань. Дай собі відповідь на такі запитання:
    ---- для чого ти навчаєшся, які мотиви навчання?---- чи вмієш ти ставити навчальні завдання і самостійно їх вирішувати?---- як ти звично контролюєш себе?---- чи довго можеш лишатися працездатним?---- коли протягом дня працюєш продуктивніше?---- чи вмієш ти зосереджуватися на навчальних завданнях?---- яким чином ти запам’ятовуєш матеріал?---- які недоліки твоєї навчальної діяльності тобі можуть заважати?

  4. Формуй і тренуй в собі якості культури розумової праці.

  5. Коли берешся за будь-яку справу подумай який результат повинен отримати.

  6. Старайся наперед оцінювати свої можливості.

  7. Навчися своїм примхам відповідати чітко і коротко «ні».

  8. Вчися не тільки виробляти свою думку, а й виказувати її.

  9. Старайся самостійно виконувати завдання, що стосуються твого власного життя.

  10. Не бійся помилок, просто їх треба своєчасно виправляти.

  11. Чесно визнавай неправоту, пам’ятай що впертість – самозахист слабкої людини.

 

"Як розвинути пам’ять?"

Невпинно стікає час, немов у піщаному годиннику. Шаленим галопом мчить/Files/images/Memory-Healer-Review-3.png технічна революція. Сучасна людина працює набагато менше, аніж у минулому столітті, тому що левову частку її роботи виконують машини… Інколи складається враження, що й думаємо набагато менше, особливо підростаюче покоління. Дедалі частіше можна стати свідком чи співучасником таких подій, що цілковито переконують: а деградація все-таки опановує наші душі. Зрозуміло, що насамперед говоритимемо про дітей шкільного віку, адже найбільшою проблемою для батьків є неуспішність їхньої дитини. А чи знаєте ви, що найпершою причиною неуспішності є неуважність. Дитині складно запам’ятовувати сказане вчителем на уроці, вона забуває записати домашнє завдання, не пам’ятає прочитаний твір, не може його переказати… Ці нюанси можна перераховувати і далі, але потрібно задуматися над тим, чи ми приділяємо належну увагу дітям, чи вчимо вчитися, чи допомагаємо розвивати їхні навички і здібності, увагу і пам'ять, мислення. Тож пропонуємо поради, які допоможуть не лише дітям, але й дорослим покращити свою пам'ять і розвинути здібності, що сприятимуть вам на шляху до успіху.

Думайте

За словами німецького письменника Г.Ліхтенберга, люди мало запам'ятовують з прочитаного тому, що надто мало думають самі. Тому неодмінно потрібно прагнути в усьому знайти смисл. Вчіться не тільки відповідати на запитання, а й ставити їх Спробуйте посперечатися з автором, висуваючи при цьому свої аргументи. Якщо відповіді на ваші запитання є в книзі, — ви проконтролюєте себе, якщо ні, — спробуйте відповісти самі, перевіривши одночасно переконливість авторської позиції.

Цікавтесь

Англійський філософ Б.Стюард повчав: «Не читай нічого, що не бажаєш запам'ятати, і не запам'ятовуй нічого, що не збираєшся застосовувати». Тому, щоб добре запам'ятати, потрібно мати зацікавленість. Потрібна установка на запам'ятовування, інтерес, які поліпшать роботу довгострокової пам'яті та загальну працездатність.

Будьте готові

Усім відомо, що не хочеться змінювати плани, коли ви вже на щось налаштувалися. Певного настрою на роботу потребує і книга. Навіть не тільки настрою, а й готовності до справи, яка багато в чому залежить від вашої ерудиції. Бо нове краще допомагають запам’ятати певні асоціативні враження, пов’язані з набутою інформацією. Поміркуйте над тим, що ви знаєте про запропоновану тему, оцініть, наскільки нові дані поповнять ваші знання.

До роботи зі складним матеріалом корисно спеціально підготуватися: почитати на цю тему ще щось, може, більш популярне.

Не топчіть сліди

Давно встановлено, що найкращий спосіб забути щойно вивчене — спробувати зразу запам'ятати щось потрібне. Знаючи це, не вчіть фізику після математики, а історію після літератури.

Озирніться довкола

Це ефективний спосіб боротьби із забуванням. Уявіть обставини, за яких відбувалося явище, і ви зможете все згадати, тому що одночасні враження мають властивість викликати одне одного. Наприклад, вузлик на пам'ять, пов'язаний із певною ситуацією, згодом допомагає пригадати і той момент, що спричинив його появу.

Учіть від А до Я

Смисл цієї закономірності в тому, що вся інформація має сприйматися як щось ціле, а не як окремі уламки чогось невідомого. Звісно, це не означає, що ви маєте терміново оволодіти відразу всім матеріалом. Цього зробити просто не вдасться. Краще над ним попрацювати упродовж кількох днів, ніж у гонитві за швидким результатом забути вже до наступного ранку.

Дійдіть до суті

Перш ніж запам'ятати основні думки, відомості, потрібно зрозуміти їхню суть, пов'язати головні думки із засвоєним раніше матеріалом. Міцно запам'ятовується те, що зрозуміле і поєднане з теперішніми знаннями. Пам'ять міцна, якщо вона ґрунтується на зв'язках, асоціаціях, розумінні, а не на механічному заучуванні.За останніми показниками досліджень, осмислене запам’ятовування у 28 разів ефективніше, аніж механічне.

Виберіть головне

Запам'ятати абсолютно все — неможливо. Наша пам'ять довго зберігає лише невелику частину (14—15%) отриманої інформації. Тому необхідно відібрати для запам'ятовування найголовніше, найпотрібніше. Хто прагне запам'ятати все, той не пам'ятає майже нічого.

Нічого не запам'ятовуйте «в лоб»

Чому? А тому, що єдине, що ми знаємо про пам'ять як процес (як стверджує Франц Лезер у своїй книжці «Тренування пам'яті»), — це те, що нічого не можна запам'ятати «в лоб». Пам'ять відмовляється працювати, коли над нею чинять насильство. Не запам'ятовуйте навмисне. Запам'ятовувати навмисне не годиться, але кожне сприйняття має бути якомога повнішим.

Не все одразу

Не робіть спроб негайно досягти повного засвоєння й удосконалення знань. Ми найчастіше намагаємося засвоїти все сповна, та, на жаль, це вдається зрідка. Щоб оволодіти знаннями, ми йдемо по спіралі. І за такого руху кількість перетворюється на нову якість. Краще, коли, ознайомившись цілком з усім матеріалом, ми повертаємося до нього втретє чи вдесяте, постійно наближаючись до розуміння істини.

Засвоєння попереднього не є умовою для переходу до наступного

Кожен із нас погодиться з думкою: «Я краще зрозумів пройдений матеріал тільки тоді, коли дізнався про наступне...» Це означає, що треба мати на увазі загальний зміст матеріалу, що вивчається. Особливо, коли ми самі собі педагоги.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.