Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Сторінка для батьків

Дата: 18 вересня 2020 о 13:58, Оновлено 25 квітня о 12:38

Про зарахування до 1-го класу

Про зарахування до ЗЗСО

Просвітницькі відеоролики для дітей - '' Мінна безпека''

Ознайомитись з інформаційними матеріалами та відео можна за посиланнями:


https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3SFdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp


https://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/view?usp=sharing


https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/view?usp=sharing


https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view?usp=sharing

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

Національна стратегія із створення безбар'єрного простору в Україні

ПАМ’ЯТКА

для учнів та батьків на період

зимових свят/зимових канікул  в умовах воєнного стану

УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
  2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек.Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.
  3. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
  4. Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.
  5. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
  6. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
  7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!
  8. Будь обережний з електроприладами.  Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
  9. Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну іллюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
  10. Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою. Пам’ятай, що свічка — це джерело відкритого вогню в будинку і необережне поводження із нею може спричинити пожежу, гарячий віск при контакті із шкірою інколи може викликати опік. Встановлюйте свічки на спеціальних підсвічниках , на твердіх і не хиткій поверхні, подалі від штор, паперу, килимів, одягу, волосся та інших легкозаймистих матеріалів та речовин
  11. Дотримуйся правил безпечної поведінки при встановленні та користуванні новорічними прикрасами та ялинкою. Не забувайте, коли встановлюєте новорічну ялинку або прикрашаєте дім новорічними гірляндами, перевіряйте їх справність із дорослими, справність розеток та відсутність біля гірлянди легкозаймистих матеріалів/речовин. Ялинка не повинна перекривати вихід з кімнати. Відкритий вогонь та бенгальські вогні біля ялинки заборонені!!! Не прикрашайте фасади будинку новорічною ілюмінацією у період воєнного часу!
  12. Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.
  13. Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
  14. Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ  НЕ ПІДХОДИТИ!!!
  15. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  16. Пам’ятайте про правила поведінки під час пандемії Covid-19. Дотримуйтесь соціальної дистанції. Не забувайте про часте миття рук з милом та перебування в громадських місцях у масках.
  17. Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі  - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.

Нехай Господь вас усіх оберігає! З наступаючими новорічними святами!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Зимові канікули тривають з 26.12.2022 по 29.02023 р. До занять приступаємо 30.02023.
  2. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої  дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!
  3. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте  їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.
  4. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
  5. Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.
  6. Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, погребів, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.
  7. Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села
  8. Забороніть ходити на водойми кататися на кризі!!! Це небезпечно! А інколи і востаннє.
  9. Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди,  пандемії Covid-19 та про правила особистої гігієни.

 Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я у Новому 2023 році!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

З повагою класний керівник

Інформаційні матеріали щодо небезпеки переривання імунізації проти кору, дифтерії, поліомієліту

НМТ МОЖНА СКЛАСТИ ЯК В УКРАЇНІ, ТАК І ЗА КОРДОНОМ, АЛЕ ФІЗИЧНА ПРИСУТНІСТЬ ОБОВ'ЯЗКОВА – МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ МАТЕМАТИЧНОГО БЛОКУ НМТ

ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ЗМІСТ, СТРУКТУРУ Й ОЦІНЮВАННЯ БЛОКУ НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Сьогодні, 24 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про завершення навчального року в умовах воєнного стану https://t.me/SerhiyShkarlet/746.

«Багато запитань отримую від дітей і батьків щодо завершення навчання та отримання документів про освіту. Наразі ми напрацьовуємо алгоритм і найближчим часом наказом Міністерства освіти і науки України будуть затверджені методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в умовах воєнного стану», – зазначив Міністр.

Сергій Шкарлет повідомив, що в рекомендаціях буде роз'яснено процедуру видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. Ці документи обов’язково отримають усі випускники, незалежно від того, де вони перебувають. Зокрема, порядок урегулює отримання документів внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, що виїхали за територію України.

#ЗагальнаСередняОсвіта

Сьогодні, 28 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» bit.ly/3uEhBC9.

Наказ регулює забезпечення та організацію органами управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема, в підпорядкуванні яких перебувають ЗЗСО (далі – заклади освіти) та установи освіти:

☑ зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) та знаходяться в Україні чи за її межами, до закладів освіти за заявою, що подається до закладу;

☑ здобуття загальної середньої освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною;

☑ оплату праці працівників закладів освіти та установ освіти незалежно від їхнього поточного місця проживання (перебування), зокрема шляхом прийняття рішення (розпорядження, наказу) про оголошення простою в закладах освіти, що не можуть здійснювати освітню діяльність внаслідок збройної агресії російської федерації;

☑ проживання здобувачів освіти та осіб, які їх супроводжують (батьків, опікунів, інших законних представників, родичів тощо), працівників закладів освіти та установ освіти в пансіонах, гуртожитках, а також харчування в разі подання відповідної заяви;

☑ працевлаштування працівників і вакантні посади (за наявності) у разі подання відповідної заяви;

☑ ведення окремого обліку та формування реєстрів здобувачів освіти за місцем перебування, що мають містити таку інформацію: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, місце проживання (перебування), місце навчання (заклад освіти), попереднє місце проживання, попереднє місце навчання, форму здобуття освіти, належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами.

Докладніше: bit.ly/3NvgqNE

#ЗагальнаСередняОсвіта

Експрес-інформація

«Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

Описание: 2222 Описание: 2222 З початку 2022 року на Хмельниччині виникло 33 пожежі внаслідок яких загинуло двоє громадян.

Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі. Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і тепло генеруючих агрегатів та установок.

Так, 2 січня о 20:40 на вулиціПривокзальній в м. Деражня виниклапожежавквартирідвоповерховогожитловогобудинку. Під час розвідки та гасіннязагоряннявогнеборцівиявилитілочоловіка 1939 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

Описание: 7AD9C87A-2A24-48A3-B829-8372308B0641 5 січні о 08:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу квартири чотириповерхового житлового будинкув селі Ластівці Кам’янець-Подільського району. Під час ліквідації пожежівогнеборці виявили тіло чоловіка 1961 року народження. Причина пожежі - короткезамиканняелектромережі.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкотре закликає — свідомо ставтесь до власної безпеки та безпеки ближніх! Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки може вберегти ваше життя та майно від вогню

ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ ЗНО-2022
До 22 січня триває реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Кожен охочий зможе зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам попрацювати з тестами, що відповідають характеристикам сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО-2022, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, психологічно налаштуватися на проходження ЗНО, навчитися ефективно розподіляти час.

Деталі щодо пробного зовнішнього незалежного оцінювання, а також матеріали пробних тестувань попередніх років – у відповідному розділі на сайті УЦОЯО.

                                                Шановні батьки!
                                    Не залишайте дітей без нагляду!

Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

Структура 2021-2022 навчального року

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

    - I семестр - з 01 вересня 2021 року по 24 грудня 2021 року,

    - II семестр - з 10 січня 2022 року по 07 червня 2022 року. 

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули :

     - осінні з 25 жовтня 2021 року по 31 жовтня 2021 року,

     - зимові з 25 грудня 2021 року по 09 січня 2022 року,

     - весняні з 28 березня 2022 року по 03 квітня 2022 року.

Свято останнього дзвоника 07 червня 2022 року.

УРЯДОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

15-47

працює цілодобово

Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

На «гарячій» лінії:

- надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;

- надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Пам’ятка для батьків з безпеки дорожнього руху дітей на дорогах.

Коли справа стосується безпеки дітей, батьки не повинні йти на компроміс. Дошкільнят необхідно починать вчити правилам дорожнього руху, як тільки вони досить підростуть, щоб почути вас, при цьому обов’язково переконайтеся, що вони розуміють і засвоюють, те, про що ви говорите.

Психологічні особливості дітей

Варто пам'ятати, що в кожному віці дитина має особливості психологічного розвитку, які можуть впливати на засвоєння і виконання правил дорожнього руху.

Маленькі діти мають обмежене поле зору. Вони не можуть визначити відстань до автомобіля, так як дорослі и тому не можуть прийняти самостійне зважене рішення, коли можна переходити дорогу.

Діти дошкільного віку можуть мати проблеми з визначенням швидкості руху автомобіля. Більш того, діти в цьому віці нерідко захоплені власними думками, тому елементарно можуть не помітити автомобіль, що наближається.

Завдання батьків - з дитинства вкладати в голову дитини три основних навички поведінки, які дозволять їй без проблем зорієнтуватися в дорожніх ситуаціях в більш дорослому віці.

1. Зосередження уваги. У дітей повинен бути до автомата доведений навик зупинятися перш ніж переходити дорогу і витримувати паузу, щоб оцінити ситуацію.

2. Спостереження. Навчіть дитину приділяти увагу не тільки рухомим предметам (машинам і громадському транспорту), але і нерухомим предметам, які можуть перекривати огляд проїжджої частини.

3. Самоконтроль. При кожному зручному випадку розповідайте дитині, що при перетині дороги необхідно бути зосередженим і на хвилину відкинути всі думки з голови, не відволікатися.

Дуже важливим моментом в навчанні дошкільнят правилам дорожнього руху є розвиток просторового уявлення і уявлення про швидкість руху. Дитина повинна навчитися орієнтуватися в просторі, розуміючи такі поняття, як близько, далеко, ліворуч, праворуч, ззаду, по ходу руху. Також малюкові необхідно правильно сприймати і швидкість руху, як транспорту, так і пішоходів: швидко, повільно, повертає, зупиняється.

Щоб розвинути у дитини зорову пам'ять, закріпити зорові враження, запропонуйте малюкові, повертаючись з ним з дитячого садка, самому знайти дорогу додому, або навпаки, привести вас вранці в дитячий сад.

В процесі навчання дуже важливо не лякати дитину вулицею і транспортом. Адже такий страх так само небезпечний для малюка, як безпечність або неуважність. Потрібно навпаки, розвивати в ньому увагу, зібраність, відповідальність, впевненість і обережність.

Всі ці поняття дитина засвоїть більш міцно, якщо її знайомлять з правилами дорожнього руху систематично та ненав'язливо.

5 методів, які допоможуть привчити дитину до правильної поведінки на дорозі.

1. Власний приклад. Маленькі діти завжди повторюють за дорослими, використовуйте це на користь, нехай діти вчаться у вас тільки хорошим манерам.

2. Розмови. Звичайна прогулянка може з легкістю перетворитися в захоплюючий урок про безпечну поведінку на дорозі. Розкажіть малюкові, що тротуар - для пішоходів, а дорога - для машин, про світлофор і його роль в дорожньому русі і т.д.

3. Творчість. Читання віршів, загадок, дитячих книжок, навчальні мультики, мобільні додатки - все підходить для вивчення правил дорожнього руху. Намалюйте і розфарбуйте дорожні знаки або плакати, щоб допомогти дітям краще їх запам'ятали.

4. Гра. Гра - це один з кращих способів навчити дітей тому, що важливо. Можна купити дитині іграшкові автомобілі, автобуси, світлофори, фігурки регулювальників і організувати ігри за сюжетами, що відображають різні ситуації на вулиці.

5. Перевірка. Проведіть перевірку - дайте вашій дитині сценарій і запитайте, що треба робити. Наприклад: «Ти граєш з друзями, і ваш м'яч котиться на середину дороги. Щоб ти зробив?" Послухайте відповідь дитини, якщо відповідь малюка помилкова, розкажіть, якими повинні бути його правильні дії.

У молодшому дошкільному віці дитина повинна засвоїти:

- без дорослих на дорогу виходити не можна;

- переходити дорогу можна тільки з дорослим за руку;

- ходити по вулиці слід тільки спокійним кроком;

- рух транспорту на дорозі регулюється сигналами світлофора;

- переходити дорогу можна тільки по пішохідному переходу на зелений сигнал світлофора, переконавшись, що всі автомобілі зупинилися;

- проїжджа частина призначена тільки для транспортних засобів;

- в громадському транспорті не висовувати голову з вікон, не виставляти руки.

В середньому дошкільному віці дитина повинна засвоїти:

- ходити можна тільки по тротуару, не можна бігати по тротуарах, це заважає іншим пішоходам і небезпечно, тому що можна вибігти на проїжджу частину дороги;

- рух на дорозі регулює світлофор;

- основні сигнали світлофора: червоний, червоний одночасно з жовтим, зелений, зелений миготливий, жовтий миготливий;

- вулицю можна переходити тільки тоді і там, де перехід дозволений;

- навіть якщо переходиш за правилами - на зелене світло світлофора і по пішохідному переходу, все одно треба бути обережним, і переконатися, що рух автотранспорту зупинено;

- без дорослих переходити проїжджу частину і ходити по дорозі не можна;

- які є транспортні засоби: автомобіль, мотоцикл, велосипед, мопед, трактор, автобус, трамвай, тролейбус і т.д.

У старшому дошкільному віці дитина повинна засвоїти:

- хто є учасником дорожнього руху: пішохід, водій, пасажир, регулювальник;

- що таке дорога, проїжджа частина, узбіччя, тротуар, перехрестя, лінія тротуарів і узбіч, огорожа дороги, розділова смуга, пішохідний перехід; залізничний переїзд;

- обов'язки пішоходів, обов'язки пасажирів;

- сигнали світлофора і регулювальника;

- попереджувальні сигнали;

- п'ять місць, де дозволяється ходити по дорозі;

- шість місць, де дозволяється переходити проїжджу частину;

- рух через залізничні колії;

- правила поведінки, посадки, висадки в громадському транспорті.

- особливості руху на велосипеді.

Дорожні «пастки», про які повинні знати діти.

• Машина, що стоїть - теж небезпека!

Вона може закривати собою інший автомобіль, який рухається з великою швидкістю. Не можна виходити на дорогу з-за машин, що стоять. В крайньому випадку, треба обережно визирнути з-за стоячого автомобіля, переконатися, що небезпека не загрожує і тільки тоді переходити дорогу.

• Не можна обходити автобус, що стоїть, ні спереду, ні ззаду!

Автобус, що стоїть закриває собою ділянку дороги, по якої в цей момент може їхати автомобіль. Від зупинки треба рухатися в бік найближчого пішохідного переходу і там перейти вулицю.

• Треба передбачити приховану небезпеку!

З-за автомобілю, що стоїть, будинку, паркану, кущів та ін. може несподівано виїхати машина. Для переходу дороги потрібно вибрати таке місце, де дорога проглядається в обидва напрямки. В крайньому випадку, можна обережно визирнути з-за перешкоди, переконатися, що небезпеки немає, і тільки тоді переходити дорогу.

• Машина наближається повільно, і все ж треба пропустити її.

За машиною, що повільно рухається може ховатися автомобіль, що йде на великій швидкості. Дитина часто не підозрює, що за однією машиною може бути прихована інша.

• І біля світлофора можна зустріти небезпеку.

Сьогодні на дорогах міста ми постійно стикаємося з тим, що водії автомобілів порушують Правила дорожнього руху: мчать на високій швидкості, ігноруючи сигнали світлофора і знаки переходу. Тому недостатньо навчити дітей орієнтуватися на зелений сигнал світлофора, необхідно переконатися, що небезпека не загрожує. Діти часто міркують так: «водії мене бачать і пропустять», але нажаль вони можуть помилятися.

• «Пустинну» вулицю не можна перебігати не дивлячись.

На вулиці, де машини з'являються рідко діти, вибігають на дорогу, попередньо не оглянувши її, і потрапляють під машину. Виробіть у дитини звичку завжди перед виходом на дорогу зупинитися, озирнутися, прислухатися - і тільки тоді переходити вулицю.

• На вулиці йти з дорослим за руку!

Діти, перебуваючи з дорослими на вулиці, часто покладаються на них і зовсім не спостерігають за дорогою. На вулиці діти відволікаються на всілякі предмети, звуки, не помічають машин, думаючи, що шлях вільний, вириваються з рук дорослого і біжать через дорогу.

Регулярно повторюйте дітям такі установки:

- перед тим як вийти на проїжджу частину, зупинись і скажи собі: «Будь обережний»;

- коли виходиш з іншими дітьми на проїжджу частину, залиш розмову, зосередься і скажи собі і друзям: «Будьте обережні»;

- чекай, навіть якщо немає машин, щоб йти тільки на зелений сигнал світлофора,;

- ніколи не вибігай на дорогу перед автомобілем, що наближається: водій не може зупинити машину відразу;

- для того, щоб перейти дорогу знайди пішохідний перехід, а якщо поблизу його немає, перед тим як вийти на проїжджу частину, переконайся, що зліва і справа немає машин;

- не виїжджай на проїжджу частину на роликових ковзанах, велосипеді, самокаті, санках;

- не грайся в м'яч і інші ігри поряд з проїжджою частиною;

- переходь дорогу тільки під прямим кутом, а не навскоси, інакше ти будеш довше перебувати на ній і можеш потрапити під машину;

- ніколи не поспішай, знай, що бігти по дорозі не можна.

Поки діти маленькі, навчіть їх правилам безпечної поведінки на дорозі, тоді ви будете спокійні, відпускаючи дитину одну в школу або на прогулянку.

Пам'ятайте! Дитина вчиться законам вулиці, беручи приклад з вас - батьків або інших дорослих. Нехай ваш приклад вчить дисциплінованої поведінки на вулиці не тільки вашу дитину, а й інших дітей.

Намагайтеся зробити все можливе, щоб захистити дітей від нещасних випадків на дорогах!

ДПА 2020-2021 н.р. 4 і 9 класи

Рекомендації щодо заходів, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях

 Протидія булінгу

ГОЛОВНИЙ САЙТ УНІВЕРСИТЕТУ  - http://knukim.edu.ua/

На сайті є повна достовірна інформація про всі факультети університету, а також посилання на соціальні мережі та контактні телефони консультантів з питань вступу.

Головна сторінка→  розділ «Абітурієнту»

Для зворотного зв’язку, заповніть, будь ласка, анкету:

Анкета випускника

1

П.І.Б. випускника:

 

2

Заклад освіти, який закінчуєте

 

3

Яка професія Вас цікавить?

 

4

Для зворотного зв’язку вкажіть, будь ласка: моб. телефон

 

5

Адреса: (область, район, місто/село)

 

6

Якими соц. мережами Ви користуєтесь та як Вас там знайти?

 

 

Анкети із заповненою інформацією абітурієнта просимо надіслати за електронною адресою:

abiturient_fmm_knukim@ukr.net

КНУКіМ Буклет АБІТУРІЄНТ-2021.pdf

 

 Пробне тестування

Експрес-інформація «Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

  Інструкція із здійснення реєстрації осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2021 році

4 клас ДПА 2021

 Пробне ЗНО 2021

Діти - це найбільше щастя для кожної родини!

Діти – це опора сім’ї, це майбутні трудівники й захисники рідної землі. На спокійну старість може розраховувати лише той, хто має дітей. Коли на схилі літ бачиш онуків і правнуків перед собою, то вже не так страшно вмирати, бо знаєш, що в них продовжується життя.

Дитина - це радість кожної родини!

Дітей треба пестити, приділяти їй велику увагу, віддавати тепло і ласку. Вихованню дітей слід приділяти велику увагу. І тут місія батька і матері як вихователів дуже відповідальна. На батьків постійно спрямовані довірливі погляди дітей. І тому для дорослих є справою честі гідно виконувати свій виховний обов’язок.

Дитина - це свято у вашому житті кожного дня!

Дуже вагомими в педагогічному потенціалі сім’ї є взаємини між батьком і матір’ю, на плечі яких повністю лягає не тільки створення виховної атмосфери в домі, а й усієї системи сімейного виховання. Справедливо кажуть у народі, що дітей виховує вся сім’я, але долю виховання вирішують батьки. Історія людського суспільства поклала на батьків головну відповідальність за виховання своїх дітей, за організацію життя родини, коронувавши їх як найперших і незамінних вихователів у житті кожної людини. Народна педагогіка на почесний п’єдестал поставила як вихователів і батька і матір. У сім’ї однаково важлива роль належить як батькові, так і матері. Слово батька для дитини має авторитетне значення. Батько й мати в українців мають спільну назву – батьки, подекуди – родичі, рідні. Матері й батькові відводиться найвища, авторитарна роль. Народ засуджує тих, хто не виконує своїх батьківських обов’язків.

Дитина - це ангелятко,

про яке потрібно завжди турбуватися!

Народження дитини несе велику радість для сім’ї. За народними уявленнями поява дитини на світ знаменується спалахом нової зірки, яка осяватиме її весь життєвий шлях.

Дитина - це любов...

Мати, мама, няня, ненька, матуся. Все найрідніше, найдорожче, наймиліше увібрало в себе це дивовижне, містке, сонячне слово, перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина. Рідна мати – перший педагог, від якого розпочався родовід вихователів та й самого виховання, і її ніким замінити не можна. Справжня мати нічого не пошкодує для своїх дітей. Вона ніколи не залишить дитину в біді, а тим більше не кине її напризволяще. Мати завжди зрозуміє дитину, завжди поспішить її на допомогу, не вагаючись віддасть останній шматок хліба, а за врятування дитини – навіть життя. Мати невтомно піклується про своїх дітей, навіть за таких нестерпних умов, “коли дітей тяжче годувати, ніж камінь глодати”. Любов матері до дитини найсильніша в світі. Однак в любові до дітей треба мати почуття міри, ніколи не впадати в нерозумну, сліпу любов, яка спотворює виховання, калічить дитину. Не мають рації й ті батьки, які вважають любляче ставлення до дітей слабістю вихователя, а на перше місце ставлять суворість, покарання. Такий орієнтир батька чи матері відчужує дітей, робить їх відлюдкуватими, потайливими і навіть жорстокими. Розумно люблять своїх дітей ті батьки, які ніжність не доводять до розпещеності, піклування – до потачок і потурання примхам, а вимогливість поєднують з повагою до особистості дитини.

Дитина - це скарб...

Народна педагогіка наголошує на великому значенні батьківського авторитету в родинному вихованні. Чим вищий авторитет батьків в очах дитини, тим сильніше вони впливають на формування її поведінки. Слова батька і матері стають для неї законом. Авторитет батьків визначається взаєминами між батьком і матір’ю, їхнім ставленням один до одного, вмінням користуватися батьківською владою і додержувати єдності у вимогах до дітей, громадським обличчям батьків, прагненнями, ставленням до дітей, усіх членів родини і до людей взагалі.

Дитина - промінчик сонця...

Діти поважають батьків вимогливих і справедливих, чуйних і уважних до дитячих потреб і запитів, тактовних і витриманих. Дорослі повинні бути для дітей авторитетом у великому і малому.


https://4.bp.blogspot.com/-j1muZ11bBn4/VSjvPeZh60I/AAAAAAAAAfw/SIkBCtWY0lU/s1600/400715139.jpg

ЦЕ НЕОБХІДНО ЗНАТИ

1. Уранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прикрощі, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте її, розрахувати час — це ваш обов'язок, якщо ви цю проблему не вирішили — провини дитини в цьому немає.

3. Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює, витрачає сили.

4. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, застережень: «Дивися, поводься добре!», «Щоб не було поганих балів» тощо. У дитини попереду важка праця.

5. Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримав?»
Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після виснажливого робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.

6. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, а згодом сама все розкаже.

7. Зауваження вчителів вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть із дитиною спокійно.

8. Після школи дитина не повинна сідати відразу за виконання завдань, необхідно 2-3 години відпочити.

9. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хвилин необхідно відпочивати 10-15 хвилин.

10. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. А коли вже потрібна допомога, то без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: «не хвилюйся», «ти все вмієш», «давай поміркуємо разом», «згадай, як пояснював учитель» тощо.

11. Під час спілкування з дитиною не вживайте фразу: «Якщо ти будеш добре вчитися, то...».

12. Упродовж дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини.

13. У сім'ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Усі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте самі, без неї. Коли щось не виходить, порадьтесь з учителем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

14. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий стан.

15. Залучайте дітей до хатньої і суспільної праці, точно визначте коло їх обов'язків.

16. Учіть підлітка:

• цінувати дружбу, поважати суспільну думку;
• правильно оцінювати свою поведінку й поведінку інших;
• порівнювати свої дії з діями інших, робити відповідні висновки.

17. Виховуйте:

• витримку, наполегливість, готовність переборювати труднощі.
• чесність, правильність, уміння відстояти честь свою, родини, колективу тощо.

18. Виробляйте звичку сумлінно виконувати завдання, доручення вчителів, батьків, учнівського колективу.

19. Ні за яких обставин не заглядайте в портфель і кишені дитини. Навіть якщо вам здається, що ви все повинні знати про своїх дітей.

20. Коли ваша дитина прокидається, скажіть їй «Доброго ранку!» і не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не із зауважень і сварок.

21. Коли дитина повертається зі школи, запитайте: «Що сьогодні було цікавого?»

22. Намагайтеся, щоб дитина була прив'язана до помешкання. Повертаючись додому, не забувайте сказати: «А все-таки, як добре вдома!»

23. Ваша дитина принесла бали на семестр. Знайдіть за що її похвалити.

24. Постійно говоріть дитині: «Ти гарний, але не кращий за інших».

25. Скажіть дитині: «Не будь чепуруном — у класі не люблять чепурунів, не будь і замазурою — у класі таких не люблять. Будь просто акуратним»..

26. Коли ви роздратовані, почніть говорити з дитиною тихо, ледь чутно, тоді роздратування відразу проходить.

27. Коли дитина виходить з будинку, обов'язково проведіть її до дверей і скажіть: «Не квапся, будь обережний».

28. Коли син чи дочка повертаються зі школи, зустрічайте його (її) біля дверей. Дитина повинна знати, що ви раді її поверненню, навіть якщо вона провинилася.
Якою ви повинні відпускати дитину до школи

— Учень повинен приходити до школи чистим: із чистими руками, шиєю, обличчям. Нігті на руках повинні бути коротко обрізані, волосся охайно розчесане.
— Учень повинен одягатися в чисту, охайну учнівську форму. Взуття повинно бути начищеним, чистим.
Що повинно бути у портфелі:
— Учень повинен мати при собі чисту носову хусточку.
— У портфелі мають бути акуратно складені речі, потрібні для занять на цей день.
— Книжки слід обгорнути. На обгортці має бути напис: предмет, прізвище учня, клас та номер школи.
— Щоб зошити мали охайний вигляд, потрібно класти їх у папку.
— Олівці, ручки покладіть у пенал.
— Стежте за, тим, щоб звечора все було готове до навчального дня і в портфелі не було нічого зайвого.

Пам'ятка для батьків «Виконуємо домашнє завдання»

1. Учень упорядковує своє робоче місце, свій стіл для навчальних занять чи місце, відведене йому за спільним столом.

2. За записами у щоденнику чи в зошиті встановлює, що саме йому задали.

3. Згадує, у якій послідовності радив учитель виконувати те або інше завдання.

4. Готує потрібні підручники та приладдя: ручку, олівець тощо.

5. Знаходить завдання в підручнику, текст статей та письмових вправ, текст задач тощо.

6. Згадує навчальний матеріал, який пояснював учитель на уроці.

7. Згадує вказівки вчителя щодо способів виконання вправ.

8. Виконує роботу.

9. Звіряє зроблене з тим, що потрібно було зробити: чи часом чогось не забув.

10. Перевіряє, чи правильно виконав завдання; якщо є помилки — виправляє.

11. Якщо це можливо, звертається до батьків або до інших старших членів сім'ї з проханням перевірити, чи розуміє він зміст прочитаної статті, чи правильно розповідає, чи навчився пояснювати розв'язання задачі.

До уваги Батьків

1. Виховує все: люди, речі, явища, але на першому місці батьки й педагоги.
Учити жити — це значить передавати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той, хто з колиски пестить дитину, хто дбайливою рукою підтримує її перший крок, хто веде її за руку першою стежинкою життя. Це мати, батько, вчитель.

2. Виховання починається із дня народження. Перше, із чого дитина починає пізнавати світ, — це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. З усього цього складається перше уявлення про добро і зло.

3. У сімейному вихованні вирішальну роль відіграє морально-політичне обличчя батьків.
Могутньою виховною та облагороджуючою силою для дітей сім'я стає тільки тоді, коли батько і мати бачать високу мету свого життя, живуть в ім'я високих цілей, що збільшують їх в очах дитини.

4. Турбота батька і матері про здорову сім'ю. Справжня мудрість вихователя — батька, матері — в умінні дати дитині щастя дитинства — це спокійне домашнє вогнище.

5. Сім'я — це первинний колектив українського суспільства.
Чи почуває дитина, що блага її життя — наслідок великої праці батьків, турботи люблячих її людей? Адже без них, без їхньої праці і турботи вона просто не могла б існувати. Тут криється велика небезпека — виростити людину егоїстичну, яка вважає, що головне — її особисті потреби, а все інше — другорядне. Я бачу лише один шлях: учити дитину робити добро для нас, батьків, вихователів; учити дітей розуміти й переживати всім серцем, що вона живе серед людей і що найглибша людська радість — жити заради когось.

6. Готових рецептів сімейного виховання немає.
Є люди, здатні тільки родити, але не здатні по-справжньому народжувати. Повнокровна й гармонійна особистість народжується материнською і батьківською мудрістю. Народження людини — велике і важке діяння, щаслива і складна праця, яка називається вихованням.
Щоб виховати дитину, слід дотримуватися правил у реалізації своїх сімейно-побутових педагогічних функцій. Основні з них такі:

1. Встановлювати і дотримуватись загальноприйнятих норм поведінки, чіткого режиму життя (праці, навчання, дозвілля, відпочинку), практикувати визначення кожному членові сім'ї його обов'язків, контролювати їх виконання, спільно з дітьми аналізувати стан життя родини, її перспективи, внутрішньосімейні плани тощо.

2. Постійно тримати в полі зору шкільне життя дитини, цікавитись її успіхами, проблемами, труднощами, інтересами, запитами, прагненнями і способами їх задоволення.

3. Знати товаришів своєї дитини, зони її неформального спілкування, сповідувані нею ідеали, пріоритетні життєві орієнтири.

4. Виховувати у дітей відповідальне, ціннісне ставлення до свого здоров'я, розуміння обов'язку допомагати в майбутньому своїм пристарілим батькам і родичам, дітям, усім нужденним людям, утримувати свою сім'ю.

5. Компетентно й педагогічно грамотно обговорювати з дітьми проблеми асоціального змісту життя окремих людей (наркомани, алкоголіки), перша інформація повинна надійти від батьків, а не від компанії.

6. Обмежувати доступ дітей до інформації, що популяризує проституцію, наркоманію.

7. Розвивати і заохочувати самостійність у дітей, уміння відстоювати свою позицію.

8. Підтримувати постійний зв'язок зі школою.

9. Знати і вміти пояснити основні прикмети чи зовнішні ознаки вживання дітьми наркотиків, токсичних речовин.

10. Бути готовими до прийняття певних «дисциплінарних» рішень щодо обмеження непродуктивного» часу життя дитини і контактування її з «підозрілими» товаришами.

Посібники, які Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:


Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавни-чий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48с.
http://online-bezpeka.kyivstar.ua

Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с.
www.mon.gov.ua

Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

Пам’ятка для батьків “Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі

www.moral.gov.ua


Перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів, затверджений на засіданні Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (рішення N 2 від 20.04.2010)
www.mon.gov.ua

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.