Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Сторінка керівника

Дата: 21 вересня 2020 о 07:53, Оновлено 19 листопада о 10:37

Людяність, сердечність, чуйність – цей моральний імунітет

проти зла здобувається лише тоді, коли людина в ранньому

дитинстві пройшла школу доброти, школу справді людських

стосунків.

В.О. Сухомлинський.

ЗВІТ

директора Печеської гімназії Красилівської міської ради Хмедьницької області

Паращук Тетяни Павлівни

за 2023/2024 навчальний рік

Шановні батьки, колеги!

Вітаю Вас усіх і щиро дякую за те, що в надзвичайно складний для всієї країни та кожного з нас час ви знайшли можливість взяти участь у вже традиційному для нашої гімназії зібранні!

Для мене щорічний звіт перед громадськістю завжди відповідальна і хвилююча подія, адже ваша думка про діяльність педагогічного колективу закладу, її адміністрації і директора для мене завжди є важливою.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

1.Загальні відомості про навчальний заклад:

   Освітній процес організовано відповідно до освітньої програми на 2023/ 2024 н.р. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Освітній процес відбувався в одну зміну. Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку мережі класів.

Станом на 05.09.2024 року у закладі навчалось – 75 учнів.

У комплектовано 8 класів, з них:

класи початкової ланки 3 класи;

класи базової середньої освіти 5 класів;

3 учнів 3 класу навчались за індивідуальною формою навчання ( педагогічний патронаж) ( Наказ від 01.09.2023 р. № 27 – од);

8 учнів переведено на сімейну форму ( домашню ) форму освіти ( Наказ від 01.09.2023р. № 25 – од).

Середня наповнюваність класів – 8 учнів

Станом на 31.05.2024 – 76 учні, з них тимчасово внутрішньо    переміщені – 3 учнів.

Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, згідно заяв батьків, станом на 01.06.2024 до 1-го класу зараховано 8 дітей.. Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті закладу.

Перспективи:

Удосконалити мережу закладу відповідно до запитів батьківської громадськості на освітні послуги та форми здобуття освіти.

2.Формувати сучасне освітнє середовище Нової української школи, забезпечити зміни просторово-предметного оточення, впроваджувати нові програми та засоби навчання.

     З метою створення належних умов навчання та виховання учнів: гімназія на 100% забезпечена педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом;

 -розроблено єдиний режим роботи закладу освіти;

-складено розклад уроків, графік чергування вчителів в закладі освіти та їдальні;

    Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

 Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту. 

 У наш час все більш актуального значення набувають заходи з покращення стану навколишнього середовища, благоустрою та озеленення території нашої гімназії. Добре сплановане, озеленене й упорядковане подвір'я школи сприяє естетичному та екологічному вихованню учнів. Озеленення покликане стати однією з ланок у загальній системі виховання. Тому наші вчителі і учні постійно займаються висадженням квітів та дерев на території нашої гімназії.  

   2.Матеріально-технічна база навчального закладу:

Приміщення гімназії відповідає вимогам, які визначаються відповідними будівельними  та санітарно-гігієнічними нормами і правилами.

Педагогічною цінністю гімназії є особистість дитини. Пріоритетною педагогічною цінністю для педагогів гімназії є безумовна віра в дитину, в те, що при оптимальних умовах  проведення її за життєвим вектором може і повинно здійснюватися успішно.

Виходячи із вищезазначених пріоритетних цінностей, місія закладу полягає у створенні умов для дітей, надання рівних можливостей для кожної дитини незалежно від її рівня розвитку, забезпечення пізнавального розвитку учня, та якісної підготовки  до життя.

 В навчальних приміщеннях гімназії на початку навчального року здійснені поточні ремонти. Кімнати оснащені меблями, в тому числі, в початковій школі, одномісними партами.

  Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, прибирання.

   Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

Для навчально – виховної роботи в гімназії  обладнані актова та спортивна зали, бібліотека, навчальні класи, майстерня, їдальня, медичний кабінет, спортивний майданчик, також кабінет директора,  кабінет заступника директора знавчально - виховної роботи та педагога-організатора. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, принтерами та необхідним навчальним обладнанням, заклад забезпечений ламінатором. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі, наявна мережа Wi-Fi у гімназії.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонував гурток « Джура». У закладі функціонує їдальня на 50 посадкових місць. 

Вартість харчування  сніданків становить 30 грн. Рішенням сорок першої сесії Красилівської міської ради восьмого скликання від 14.12.2023 № 35 « Про встановлення вартості харчування для учнів з числа окремих категорій дітей та учнів 1-4 класів, що навчаються в закладах загальної середньої освіти міської ради» . Батьківська плата за харчування дітей, які навчаються в 1- 4 класів становила 60 відсотків від вартості одноразового харчування, 40 відсотків – кошти місцевого бюджету, учні пільгових категорій харчувалися – безкоштовно.

Стан приміщень задовільний. Щорічно при підготовці закладу до навчального року здійснюється косметичний ремонт приміщень. 

Колектив гімназії на перше місце ставить створення розвивального середовища, тому що тільки у позитивно створеному  середовищі дитина  може розвиватися сама, вона обмірковує, спостерігає,  робить висновки.

Санітарний стан території гімназії та приміщень – задовільний.

В школі створені умови для оздоровлення дітей. Є спортивний майданчик В холодну пору року до послуг учнів 1-9  класів спортивний зал. Забезпечення спортивним інвентарем – задовільне. 

3. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору

Освітній процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року по 30 травня 2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу.

Організація навчання у 1-4 класах, 5-9 класах здійснювалась за освітніми програмами та типовими навчальними планами.

Кількісний склад працівників закладу освіти  у 2023-2024 навчальному році становить 13 педагогічних працівника, у тому числі директор, 1 заступника директора з навчально – виховної роботи , 1 педагог-організатор.

   Педагогічні працівники мають кваліфікаційні категорії:

 «спеціаліст вищої категорії» - 5; 

«спеціаліст І категорії» - 4; 

«спеціаліст II категорії» - 2 ;

 «спеціаліст» - 1 .

 Педагогічні звання:

«старший учитель» - 3.

Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Атестація педпрацівників  проводиться за Типовим положенням про атестацію, відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».

Атестація педагогічних працівників проводиться з метою:

встановлення та підтвердження їх кваліфікаційної категорії відповідно до рівня ділової кваліфікації, стажу педагогічної роботи та результатів педагогічної діяльності;

активізації їх професійної діяльності, стимулювання до професійного самовдосконалення, безперервної фахової освіти, підвищення рівня компетентності, майстерності та ефективності роботи.

Атестація здійснюється за планом. Під час проведення не допускаються порушення щодо дотримання Положення про атестацію. Своєчасно та якісно оформлюються відповідні документи (у наявності накази, протоколи, атестаційні листи, звітна документація). У 2024 році проатестовано5 педагогів. За результатами атестації:

пілтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - Полішук М.Ю.

підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - Базарнова Н.С., Микитюк В.В.

присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст І кваліфікаційної категорії» -Данилюк О.Ю.

присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії» - Галицькій Т.Ф.. 

4.Становлення ключових та професійних компетентностей сучасного вчителя, здійснення методичної роботи

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями гімназії є:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на

пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти.

Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії.

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Орієнтуючись на діяльнісний, проєктний, компетентнісний і інтегровані підходи розбудови змісту освіти, З метою підвищення ефективності організації освітнього процесу у 2023-2024 н.р. педагогічний колектив закладу працював  над реалізацією науково-методичної проблеми « Формування ключових компретентностей для успішної соціалізації, самореалізації і самовдосконалення особистості»

Координацію методичної та інноваційної діяльності здійснювала заступник директора з навчально-виховної роботи Микитюк Н.А. Методична робота здійснювалась згідно структури та плану методичної роботи, затверджених на засіданні педагогічної ради гімназії від 31.08.2023 р. протокол № 1.

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ. Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

В умовах правового режиму воєнного стану здійснювалось впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в 5,6 класах.

З метою якісного впровадження Державного стандарту базової середньої освіти проведено підготовку вчителів до роботи в 5, 6 класах.

Новий Державний стандарт базової середньої освіти – матриця академічної свободи. Вчителі, які працюють з 5,6 класах обирали модельні програми, підручники. Вчителі-предметники 5,6 класів перед початком навчального року на основі обраних модельних програм розроблятимуть календарні плани, які:

– ґрунтуються на визначених стандартом ціннісних орієнтирах;

– охоплюють формування наскрізних в усіх ключових компетентностях умінь

– передбачають реалізацію вимог до обов’язкових результатів навчання у відповідній (відповідних) освітній (освітніх) галузі (галузях);

– ураховують наступність між циклами навчання на рівнях початкової та базової середньої освіти;

– орієнтуються на компетентнісний потенціал відповідної галузі / галузей, що визначає здатність кожної освітньої галузі формувати всі ключові компетентності через розвиток умінь і ставлень та базові знання.

Вчителі-предметники 5,6 класів забезпечуватимуть успішний адаптаційний період:

– у перші місяці навчання зважати на вже сформовані у початковій школі наскрізні вміння і навички учнів;

– уникати авторитарного впливу на особистість дитини, встановлювати й підтримувати доброзичливі стосунки, довіру в спільній навчальній діяльності;

– ураховувати вікові та індивідуальні особливості розвитку й потреби кожного учня, особливості темпераменту та стиль сприйняття інформації,

– у перший місяць навчання учнів у 5,6 класах більшість матеріалу на уроці орієнтуватися на повторення, дозування навчального навантаження та обсяг домашнього завдання, а також знижувати його до мінімуму на вихідні дні;

– використовувити додаткові сигнали, умовні позначення, сигнальні картки для привернення

уваги та максимальної взаємодії учнів з учителем;

– налагоджувати емоційний контакт з усіма учасниками освітнього процесу, систематично взаємодіяти з батьками учнів.

Вчителі-предметники 5,6 класів забезпечують діяльнісний підхід у викладанні предметів:

– забезпечують розвиток учнями здатності самостійно отримувати та обробляти інформацію з навчальних питань;

– індивідуальний підхід до учнів;

– розвиток комунікативних навичок учнів;

– застосування творчого підходу у процесі здійснення педагогічної діяльності;

– самостійне здійснення алгоритму дій, спрямованих на отримання знань та вирішення поставлених перед ними навчальних завдань.

У  2023-2024 н.р. активно проходили предметні тижні, методичні засідання, творчі звіти, діяльність:

Важливою ділянкою інноваційної роботи було проведення психолого-педагогічних семінарів, семінарів-практикумів та майстер-класів, коуч-тренінгів, презентації з досвіду роботи « які є формою поширення передового педагогічного досвіду. 

презентація з досвіду роботи »Педагогічні новації – у системі практичної освіти»

( Поліщук М.Ю.,);

кейс –презентація « Формувальне оцінювання – один їз чинників якісної освіти»

( Данилюк О.Ю.);

творча майстерня « Інноваційні методи роботи на сучасному уроці» ( Поліщук М.Ю.);

майстер – клас « Інтерактивні технології навчання, сучасні сервіси» ( Щкраблюк Л.Л.)

майстер – клас « Ігрова діяльність, як засіб навчальної пізнавальної діяльності учнів»

( Галицька Т.Ф.)

Протягом 2023-2024 навчального року педагоги підвищували кваліфікацію шляхом неформальної освіти, проходження курсової перепідготовки при ХОІППО.  Найпопулярнішими були освітні платформи для підвищення кваліфікації EdEra, Prometheus, На Урок, Всеосвіта. 

У ході впровадження Державних стандартів освіти здійснювався психологічний супровід учасників освітнього процесу.  З метою виявлення та здійснення корекції дезадаптаційних процесів учнів проведена діагностика у вересні-жовтні 2023 р., адміністрацією закладу були відвідані уроки, перевірялася шкільна документація. На основі результатів та висновків відбулися засідання психолого-педагогічних консиліумів, матеріали вивчені та узагальнені по закладу.

Проведено вивчення стану викладання навчальних предметів:

- української мови та літератури у 5-9 класах ( наказ від 12.10.2022 № 56);

- мистецької галузі (наказ від 01.12..2023 № 65)

- фізичної культури ( наказ від 13.01.2024 № 6)

_ зарубіжної літератури ( наказ від 20.-1.2024 № 13)

стан техніки безпеки на уроках фізичної культури( 17.04.2024 р. № 35)

Здійснено контроль за ходом виконання наказів:

- від 12.10.2023 №31 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з історії у 5-9 класах;

- від 02.05.2024 № 16 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з інформатики у 2-4 класах»;

Матеріали за результатами перевірки узагальнені і обговорені на засіданнях методичних спільнот вчителів-предметників, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків виявлених під час перевірки, заплановані заходи щодо підвищення результативності  роботи.

У 2024 році на обласну виставку педагогічних інновацій «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування було подано роботи Поліщук М.Ю., Микитюк В.В., Базарнова Н.С., Галицької Т.Ф. Вчитель фізичної культури Микитюк В.В. та вчителька української мови та літератури Базарнова Н.С. ділилися своїм досвідом роботи на міських педагогічних

майстерках..

Експертиза матеріалу показала, що роботи відповідали вимогам щодо оформлення, характеризуються новизною і актуальністю тем, різноманітні за тематикою, відповідала нормативним документам, державним освітнім стандартам, мала високий рівень естетичного оформлення і практичного спрямування.  

У порівнянні з минулим навчальним роком результативність участі педагогів закладу в обласній  виставці педагогічних інновацій зменшилась на 50% і складає  50%

З метою активізації методичної роботи в 2023-2024 н.р. року були проведені засідання педагогічних рад:

- «Уміння учитись – базова компетенція навчальної діяльності учнів, стан сформованості освітньої компетенції у здобувачів освіти в умовах НУШ» ( листопад 2023);

- «Непередбачувані ситуації в педагогічній взаємодії. Педагогічні і психологічні аспекти соціалізації. Конфлікти і способи їх вирішення» ( січень 2024)

- «Про формування національно-патріотичної свідомості здобувачів освіти в умовах сучасної школи» ( квітень 2024).

Для проведення уроків та заходів педагоги використовували відеоінструменти синхронного режиму Google Meet, а також асинхронного – робота на платформах  Googleclassroom, «НаУрок», «Мій клас», «Всеосвіта».

Адміністрацією закладу проводився моніторинг стану відвідування, підготовки учнів до навчальних занять, дотримання педагогами вимог Санітарного регламенту.

Були організовані наради, навчальні семінари з педагогами закладу,  класними керівниками.  

Удосконалення методичної роботи закладу шляхом впровадження ІКТ-технологій знаходять застосування в багатьох напрямах навчання, упроваджуються нові форми спілкування через соціальні мережі: фейсбук, інстаграм, вайбер, скайп.

Перспективи:

Застосовувати технічні засоби та інші інструменти контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет.

Проводити комплекс заходів, спрямованих на якісну організацію освітнього процесу з урахуванням оновлених навчальних програм.

Удосконалити методичну роботу закладу з підвищення професійної майстерності педагогів щодо забезпечення якісного навчання,  впровадження форм та методів роботи НУШ, сучасної системи оцінювання.

Активізувати роботу педагогів щодо створення власних освітніх ресурсів, відеоматеріалів, методичних розробок.

Мотивувати вчителів до добровільної сертифікації.

5. Створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей здобувачів освіти

Час диктує зовсім інші умови. Сьогодні з’явилися нові терміни  «освітні втрати», спричинені передовсім обмеженим доступом до освітнього процесу окремих учнів у зв’язку із воєнними діями, втратами у навчальному часі (перебої з електропостачанням, інтернетом, перебуванням в укриттях тощо), змінами в психологічному стані здобувачів освіти. 

  Оскільки гостро стоїть питання недоотримання знань учнями через війну, часті повітряні тривоги, відсутність інтернету, перебування в укритті, зникнення мотивації в учнів вчитися, здобувати знання.

Попри складні події, в яких перебуває наша країна колектив закладу використовував всі можливості для організації якісного навчання.  Показник якості навченості складає 52,2% (у минулому навчальному році 49,6%),

Згідно наказів МОН України здобувачів освіти 4-х, 9 класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Учні 9 класу одержали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти.

Класними керівниками, вчителями-предметниками в кінці навчального року проведені моніторинги знань учнів з навчальних предметів. При виявленні прогалин у знаннях учнів з

будь-якої теми, ця тема обов’язково буде включена для повторення і вивчення у наступному навчальному році.

На контролі адміністрації перебувало питання щодо здійснення освітнього процесу відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти (5 -6 класах «НУШ»), ознайомлення із новим навчально-методичним забезпеченням предметів та інтегрованих курсів для 5- 6 класів, курсова підготовка педагогів. Учителі здійснювали освітній процес за модельними навчальними програми з предметів та інтегрованих курсів для 5 – 6 класів НУШ.

З метою удосконалення професійної майстерності педагогів закладу впродовж 2023-2024 н.р. було проведено Самооцінювання роботи закладу за напрямом «Педагогічна діяльність педагогічних працівників». Адміністрацією закладу здійснювалося спостереження за організацією освітнього процесу, відвідувалися уроки. Зроблено висновки, що при організації освітнього процесу, педагоги  використовують сучасні методики роботи з дітьми різних вікових категорій.

Як результат, якість надання освітніх послуг підтверджено перемогами учнів у предметних конкурсах, олімпіадах, професіоналізмом педагогів.

Протягом року було організовано підготовку та участь учнів у предметних олімпіадах та конкурсах. Учениця 7 класу Гуменюк М. зайняла ІІІ місце в міському етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, ІІ місце у міському етапі Всеукраїнського конкурсу ім..Петра Яцика, ІІ місце у міському етапі Всеукраїнського конкурсу ім. Т.Г.Шевченка(Вчитель Базарнова Н.С.). Учениця 8 класу Лісовська Марія зайняла ІІ місце в ІІ етапі учнівської олімпіади з географії (вчителька Данилюк О.Ю.) та ІІІ місце в олімпіаді з біології (вчителька Микитюк Н.М.). Учень 9 класу Кириленко Владислав посів ІІІ місце в ІІ етапі учнівської олімпіади з трудового навчання(вчитель Поляновський Ю.О.). Лісовська Марія зайняла І місце в обласному конкурсі «Жива історія» (вчителька Данилюк О.Ю). Учениця 9 класу Микитюк Д. зайняла ІІ місце в міському етапі МАН «Історія Свято-Покровського храму с.Печеське» (вчителька Данилюк О.Ю.). Учень 7 класу Данилюк Богдан та учень 8 класу Шевчук Павло взяли участь у Всеукраїнському заочному конкурсі юних фотоаматорів «Моя країна - Україна», де посіли відповідно ІІ та ІІІ місця.

У цьому навчальному році учителька Панасюк О. Д. взяла участь у конкурсі «Новорічна ялинка» і зайняла І місце.

Кращі учні гімназії приймали участь у міському етапі Всеукраїнських шкільних спортивних ігор. Збірна юнаків нашої гімназії посіла ІІ місце у змаганнях з волейболу, збірна дівчат також посіла ІІ місце у змаганнях з волейболу та ІІІ місце у змаганнях з футзалу.

Вчителі продовжували індивідуальну роботу з обдарованими та здібними учнями, з підготовки їх до участі у предметних олімпіадах та інтелектуальних конкурсах. Працювали над розвитком креативних здібностей, створювали ситуації успіху та умови до самореалізації дітей.

Серед шляхів підвищення фахової майстерності педагогів найдієвішими є самоосвіта та курсова перепідготовка.

Так, педагоги обирали навчання ,відповідно до плану-графіку ХОІППО, обирали семінари і тренінги для навчання на різних платформах, отримували сертифікати.

Перспективи:

Продовжити систему оцінювання навчальних досягнень учнів з урахуванням компетентнісного підходу..

Сприяти підвищенню якості навчання через впровадження  інноваційних  педагогічних технологій, що передбачають розвиток творчих здібностей учнів..

Формувати навички самоосвіти, самоконтролю та самооцінки  учнів.

Підвищити рівень мотивації здобувачів освіти закладу як основу здобуття якісної освіти.

6. Створення виховного середовища для індивідуального розвитку здобувачів освіти

У 2023-2024 н. р. виховна  робота  здійснювалася відповідно рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи, Основних орієнтирів       виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Річного плану роботи школи, річного плану виховної роботи школи та планів виховної роботи класних керівників, методичних рекомендацій щодо організації виховної роботи в 2023-2024 .н.р. мала системний характер і спрямовувалась на виконання завдань, поставлених у засадових державних документах з проблем виховання учнівської молоді.  Педагогічний колектив створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу, працював над реалізацією виховної мети  «Створення сучасного виховного середовища для формування життєвих компетентностей школярів на всіх етапах  становлення особистості».           

Система виховної роботи починається з планування. Усі види планів були складені на підставі сучасних вимог до планування системи виховної роботи, скоординовані, в основу було покладено аналіз роботи за минулий навчальний рік. Плани роботи класних керівників є певними виховними проектами, де передбачається перспектива як індивідуального, так і колективного впливу на особистість учня, відслідковуються індивідуальні здібності, потреби та запити дітей і аналізується кінцевий результат. Всі плани виховної роботи класних керівників були  проаналізовані заступником директора Микитюк Н.А.

У школі є 9  класних колективів здобувачів освіти, які  працюють з призначеними класними керівниками. У своїй роботі педагоги використовують різноманітні форми роботи, як індивідуальні так і групові. Один раз в тиждень в кожному класі проводились класні години, на яких відбувалося обговорення з учнями конкретної запланованої теми, а також огляд подій за минулий тиждень. Крім того, свою виховну діяльність класні керівники здійснювали в постійному контакті з учнями під час уроків, перерв, в позаурочний час.

Класними керівниками, запроваджувалися нові  форми проведення виховних заходів, зокрема під час освітнього процесу.

Невід’ємною складовою розбудови виховного середовища є діяльність учнівського самоврядування,роботу якого координує педагог – організатор Данилюк О.Ю., яка підсилює створення толерантного виховного середовища в закладі. 

З їхньої ініціативи та підтримки було проведено шкільні заходи та свята: День знань, День захисника України, День миру, День української писемності та мови, День української хустки, День пам’яті та примирення, День Героїв, свято Останього дзвоника  тощо.

А також протягом 2023-2024 навчального року наша гімназія долучилася благодійних акцій у підтримку ЗСУ.

Попередження та профілактика негативних проявів серед дітей та підлітків є пріоритетним напрямком діяльності педагогічного колективу. Здійснено аналіз стану організації профілактичної роботи в колективі, питання розглядалося на нарадах при директорі (протокол № 3 від 27.10.2023 р., протокол № 5 від 10.12.2023 р., № 10 від № 14 від 26.04.2024), засіданнях загальношкільного батьківського комітету (протокол № 2 від від 12.04.2024 р.).

Розроблено та затверджено план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, а також порядку реагування на його випадки, застосування заходів виховного впливу на учнів. Класними керівниками систематично проводиться роз’яснювальна робота з учнівськими та батьківськими колективами з метою створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей ціннісних життєвих навичок, профілактики проявів булінгу (цькуванню) та попередження про адміністративну відповідальність.

У рамках Дня толерантності учасники освітнього процесу долучалися до заходів: проєкт «Кодекс толерантності учня»,. консультування класних керівників «Толерантність у класних колективах», «Основи безконфліктного спілкування».

Відповідно до Указу Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України» у закладі щоденно о 9.00 проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання. 

Інформація з питань виховної роботи  висвітлюється та постійно оновлюється на сайті закладу та на шкільній сторінці у  Фейсбук.

Систематично адміністрацією школи здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У школі заведено журнал контролю відвідування учнями навчальних занять. Щодня фіксувалися дані про відсутніх учнів 1-9 класів. Класні керівники реагували щодо з’ясування причин відсутності через телефонні дзвінки батькам. Дієвим був контроль з боку класних керівників під час дистанційного навчання щодо відвідування учнями онлайн-уроків. Загальний відсоток відвідування по школі за 2022-2023 навчальний рік становить – 73,1 %. Але зафіксовані і випадки запізнень на уроки, що свідчить про неналежний контроль з боку класних керівників та батьків з даного питання.

7.Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі.

   Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

  Для медичного забезпечення учнів та вчителів, працівників у школі обладнано медичний кабінет.   Щорічно діти проходять медичне обстеження у сімейних лікарів. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видано наказ по закладу від01.09.2023 р. № 21 – од.

  Щорічно педагогічні працівники та персонал гімназії проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Кухар проходить медогляд 2 рази на рік. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у директора закладу.

8. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів. 

З метою організації розробки комплексного плану в гімназії видано накази , в яких призначається відповідальна особа з охорони праці, пожежної безпеки та електрогосподарства( Наказ від 01.09.2023 р.№ 36 – од, наказ від 01.09.2023 р. № 38 –од)

Будівля гімназії та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками,  пожежним інвентарем (пожежним щитом та стендами, пожежними відрами, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, сокирами).

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку» «Про мінну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії . Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, сплановані відповідні заходи. ( Наказ від 01.09.2023 р.№ 22 – од)

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. 

       Упродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при директорові. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху. Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки. Напередодні

літніх канікул з учнями проведені інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх. В умовах нинішньої обстановки в країні важливо зберегти найцінніше – наших дітей, для яких дуже важливо відчувати безпеку. А безпека під час війни починається з обізнаності. Війна змушує змінювати звичну поведінку: щохвилини може бути повітряна тривога, яку ми не можемо контролювати. Саме тому важливо розвинути нові навички, сформувати стійкі компетенції поведінки дітей під час перебування на вулиці або вдома.

9. Соціальний захист, збереження здоров’я,  медичне обслуговування, організація гарячого харчування

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у гімназії, проводиться згідно з діючим законодавством. На початку навчального 2023-2024 року було систематизовано соціальний паспорт закладу, в грудні 2023 року оновлено  загальношкільний банк даних здобувачів освіт соціально незахищених категорій. Систематично здійснювалось оновлення банку даних дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі здобувача освіти гімназії.. 

Згідно соціального паспорту закладу кількість категорійних  дітей в 2023-2024 н. р. становить ( 8%).

Адміністрація та класні керівники здійснюють контроль за продовженням навчання та працевлаштуванням здобувачів освіти пільгової категорії, здійснюють контроль за проходженням планового медичного огляду.

Адміністрацією скоординовано річний план роботи гімназії, план виховної роботи класних керівників з питань соціальної підтримки незахищених категорій.

Печеська гімназія завжди проводила активну волонтерську діяльність, а з початком війни цей напрямок набув нових приорітетів. Педагогічний колектив, учні, батьки долучались до акцій по виготовленню окопних свічок, маскувальних сіток, оберегів, проведення ярмарків на підтримку ЗСУ.

Медичний огляд учнів у 2023 році було проведено з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних правил і норм. Всього медичному огляду підлягали 76 учнів, з яких усі оглянуті. 76 учнів (90%) виявлені здоровими, 7 учнів (9,3%) - хворими.

Аналіз результатів медичного огляду показав, що у закладі спостерігається зменшення кількості хворих у порівнянні з 2022 роком. Листки здоров’я зберігаються у особових справах учнів.. Видано наказ від 01.09.2023 року № 37 « Про розподіл учнів на групи на уроках фізичного виховання»

Проходження медичного огляду працівників гімназії фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директора гімназії..

Одним з першочергових завдань освітньоо закладу є збереження здоров’я учнів, а саме створення умов для організації збалансованого харчування дітей.

  У 2023-2024 н.р. 76 учнів  1-9 класів охоплені гарячим харчуванням. Фінансування процесу харчування учнів 1-9 класів відбувалося за рахунок місцевого бюджету та батьківських коштів. 

У закладі продовжувалося впровадження Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР):

- розроблено десять настанов належної гігієнічної практики;

- розроблено план харчоблоку з зазначенням зон для уникнення перехресного забруднення;

- здійснювався контроль за санітарно-гігієнічним станом приміщень харчоблоку та обладнання;

- розроблені та затверджені інструкції для роботи працівників їдальні;

- велася відповідна документація;

Обов'язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо (бракераж готової продукції).

Тому в 2023-2024 н.р. для покращення організації повноцінного харчуванняз здійснювався контроль за збалансованим харчуванням відповідно віку, за умови дотримання дієти підбиралися потрібні страви. Розроблено чотиритижневе меню, погоджене директором. Виконання норм харчування у середньому склало 61,6% (1-4 класи), що збільшилося на 0,6%: молочні вироби (98,6%), хлібобулочні вироби (97,1%).

З метою створення сприятливих умов для рівного доступу дітей сільської місцевості до школи здійснювався підвіз 38 учнів.

Відповідальним за організацію підвезення учнів до місця навчання і додому та супроводжуючим під час підвезення учнів призначена заступник директора з навчально-виховної роботи Микитюк Н.А.

Микитюк Н.А. організовує, спільно з класними керівниками та вчителями початкових класів, вивчення правил дорожнього руху, проведення інструктажів з техніки безпеки під час перевезення учнів. У школі оформлені стенди з питань безпеки дорожнього руху та питань перевезення учнів.

Питання організації перевезення учнів було розглянуто на засіданні педагогічної ради

( протокол № 1 від 30.08.2023 р.), постійно заслуховується на нарадах при директорі, видано наказ № 45 від 02.09.2023 р. « Про організацію підвезення учнів у 2023 – 2024 н.р.».

10.Дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, стан дитячого травматизму

Пріоритетним завданням гімназії є організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. На початок навчального року оформлено всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, на експлуатацію харчоблоку та акт санітарно-технічного стану школи. Питання ОП та БЖ обговорюються на нарадах при директорові. З учнями було проведено тижні безпеки дорожнього руху, безпеки життєдіяльності, акції «Будь уважним, пішоходе!», «Молодь за безпеку дорожнього руху», День охорони праці.

Сплановано роботу класних керівників та педагогів щодо попередження дитячого травматизму. Проводились інструктажі з техніки безпеки. Класні керівники демонстрували відео, презентації,  спільно з учнями розв’язували практичні завдання щодо попередження травмувань. Особлива увага приділялася роботі щодо вивчення правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та поведінці у воєнний час. Проведено загальношкільне заняття з "Мінної небезпеки».

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА

2024-2025н.р..:

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання: 

1.Забезпечити систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

2.Розвивати критичне мислення учнів.

3.Урізноманітнювати форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі.

4.Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів, акцентувати увагу на:

-повагу гідності, прав і свобод людини;

-морально-етичне виховання;

-розвиток громадянської свідомості та відповідальності;

-розвиток навичок критичного мислення;

-розвиток навичок співпраці та командної роботи; 

- формування здорового та екологічного способу життя.

5. Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання.

6. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

7. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2024-2025 н.р.

 У своїй роботі з працівниками гімназії я дотримуюся партнерського стилю керівництва, тому завжди намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

  У кожному із працівників гімназії бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Прагну, щоб у нашому закладі було завжди творче і колективне вирішення справ. 

 Дякую усім за плідну роботу у 2023-2024 н.р. 

Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків і найголовніше – миру! 

Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!

І повернемося за шкільні парти 1 вересня у 2024-2025 навчальному році!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!

Національна стратегія із створення безбар'єрного простору в Україні

Професійний стандарт вчителя

Атестаці педагогічних працівників

​​​​​​​Порядок атестації

​​​​​​​Про підтвердження педагогічних знань

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.